الیاف پلی استر فیلامنت که با برخورد به آتش نمی سوزند

پلی استر یک اصطلاح شیمیایی است که می تواند به پلی شکسته شود، به معنی بسیاری، یک استر، یک ترکیب شیمیایی آلی پایه پلی استر اصطلاحی است که اغلب به عنوان الیاف پلی استر فیلامنت با زنجیره بلند که از نظر شیمیایی از حداقل 85 درصد وزنی یک استر و یک الکل دی هیدریک و یک اسید ترفتالیک تشکیل شده اند تعریف می شود.

به عبارت دیگر، به معنای پیوند چند استر در داخل الیاف پلی استر فیلامنت است پلی استر یک الیاف پلی استر فیلامنت مصنوعی است که از زغال سنگ، هوا، آب و نفت به دست می آید.

الیاف پلی استر که در آزمایشگاه قرن بیستم ساخته شده اند، از واکنش شیمیایی بین اسید و الکل به وجود می آیند در این واکنش، دو یا چند مولکول با هم ترکیب می شوند و یک مولکول بزرگ می سازند که ساختار آن در تمام طول آن تکرار می شود الیاف پلی استر فیلامنت می توانند مولکول های بسیار طولانی را تشکیل دهند که بسیار پایدار و قوی هستند.

الیاف

پلی استر در ساخت بسیاری از محصولات از جمله پوشاک، اثاثیه منزل، پارچه های صنعتی، نوارهای کامپیوتری و ضبط و عایق برق استفاده می شود پلی استر مزایای متعددی نسبت به پارچه های سنتی مانند پنبه دارد.

امروزه، پلی استر تا حد زیادی به عنوان پارچه ارزانی در نظر گرفته می شود که پوشیدن آن برای پوست های حساس انسان نسبتاً ناراحت کننده است شرکت تنسی ایستمن و شورای مد پلی استر انجمن تولیدکنندگان الیاف دست ساز نقش مهمی در احیای پلی استر ایفا کردند شرکت تنسی ایستمن کمپین را برای پلی استر آغاز کرد و آن را از طریق رادیو و تلویزیون عمومیت کرد ایده این بود که به جای فروش آن به عنوان یک پارچه ارزان، بر خواص شستشو و رفتن پلی استر تمرکز کنیم امروزه بزرگترین عامل جذابیت پلی استر، کشف میکروالیاف است. میکرو الیاف حس ابریشم را به پلی استر می دهند و به سرعت به انتخاب پارچه تبدیل می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.